Suarez junak Barselone, Klop zadovoljan rezultatom

Fudbaleri Barselone su u prvom meču osmine finala Lige šampiona savladali Mančester siti sa 2:1. Na "Etihardu" se već nakon pola sata igre engleski šampion našao u velikom problemu. Posle amaterske greške Kompanija u 16. minutu Luis Suarez donosi prednost Kataloncima. Isti igrač duplira prednost svoje ekipe u 30. minutu, oštar centaršut po zemlji sprovodi iza leđa Harta, dok su igrači Sitija sve mogli da prate isključivo pogledom. Ironično je pričati o tome da je ekipa Manuela Pelegrinija imala sreće u prvom delu igre, ali nakon kiksa na sredi terena Alveš se sjurio ka golu "građana" i lobovao Harta, ovoga puta sreća je bila na strani Siti, lopota pogađa prečku i završava iza gola. U drugom poluvremenu Siti dolazi do svoje igre i konačno nakon 45. minuta i do prvog udarca ka golu Barse. Tim Luisa Enrikea se opustio, što je u 69. minutu koristi Aguero i nastavlja golgetersku seriju u najelitnijem fudbalskom takmičenju. Taman kada je delovalo da Siti preuzima inicijativu, ekipu na cedilu ostavlja Kliši dobivši drugi žuti karton, nakon neopreznog starta nad Alvešom. Da revanš 18. marta pretvori u formalnost mogao je Mesi. Posle udarca sa bele tačke i odbrane Harta lopta se odbila pravo na glavu Argentincu koji je šalje pored gola. Iako su poraženi na "Etihardu" izabranici Manuela Pelegrinija još uvek veruju u prolazak dalje. Pobedom nad Borusijom, ekipa Masimilijana Alergija došla je do neverovatnoih 47 uzastopnih pobede u Torinu. Svi golovi su pali u prvih 45 minuta. Ranu prednost "staroj dami" doneo je Tevez u 13. minutu na asistenciju Morate. "Milioneri" su se ekspresno vratili u meč i samo 5 minuta nakon primljenog gola uspeli da dođu do izjednačenja. Iskusni štoper Juventus, Kijelini se poklizao u želji da dođe do lopte i tako servirao šansu Rojsu, koji je bez problema matirao nemoćnog Bufona. U 32. minutu Jirgen Klop bilo je primoran da napravi izmenu, nakon duela sa Pogbom povredio se Pišček, kojeg je zamenio mladi Ginter. Dok naši reprezentativci Subotić i Jojić nisu bili ni na klupi. Zbog povrede Pirla na teren ulazi Pereira. Ulogu organizatora preuzeo je Pogba. Njegov centaršut sa leve strane je pronašao Moratu, koji nakon odličnog prijema, loptu šalje u donji desni ugao i dva minuta pred kraj poluvremenu donosi prednost Juventusu. Nakon pauze izabranici Masimilijana Alergija su se povukli i veoma organizovano branili čekavši svoju šansu iz kontre. Promene rezultata ni većih uzbuđenja u drugo delu igre nije bilo. Revanš se igra 18. marta u Nemačkoj. U sredu od 20:45 na programu će biti još dva duela Lige šampiona. Na "Emirate" dolazi Monako. Arsen Venger će po prvi put predvoditi Arsenal protiv svog bivšeg kluba za koji je i danas emotivno vezan. Francuski stručnjak je sa Monakom osvojio titulu 1987. a na klupu "tobdžija" preselio se još 1994. Drugi meč igraće se u Nemačkoj. U Leverkuzen dolazi, španski šampion, Atletiko Madrid. Bajer juri prvo četvrt finale još od 2002. Revanš mečevi se igraju 19. marta u Madridu i Monaku.
J. Koprivica

,,Islamizacija na našim prostorima kao istorijski fenomen“

Naš sagovnornik je gospodin Salih Selimović, dugogodišnji profesor, istoričar i publicista iz Sjenice. Poznat je po svojim istraživanjima u oblastima istorije islamizacije jugoslovenskih prostora, demografiji i migracijama stanovništva. Dobitnik je [...]

,,Odavno nam nije bilo ovako lepo"

Naš sagovornik je prof.dr Željko Tomanović, naš Užičanin i dekan Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Razgovorali smo sa njim prilikom njegove posete našoj školi, kojoj je donirao veliku količinu stručne [...]