U nedelju, 8.marta u Aranđelovcu održan je tradicionalni turnir Aranđelovac OPEN u organizaciji Karate kluba „Knjaz“. Na takmičenju je nastupilo 815 takmičara iz Bugarske, Makedonije, Crne Gore, BiH i Srbije. Karatisti Karate kluba „Užice“ osvojili su jednu zlatnu i pet bronzanih medalja.
U katama pojedinačno u kategoroji pionirki braon pojaseva, Lidija Trmčić osvojila je zlatnu medalju. Kod pionira (žuti pojasevi) Lazar Daničić osvojio je bronzu kao i u kategoriji nada (žuti pojas) Jovan Perišić.
U borbama kod pionirki Lidija Trmčić u kategoriji – 45 kg zauzela je treće mesto. Boris Pejković u kategoriji + 45 kg kod pionira, takodje je bio treći na podijumu. U kategoriji juniorki preko 55 kg Ljubica Bacetić (učenica II1) osvojila je bronzanu medalju.
Mlade nade iz ove borilačke veštine osvetlale su obraz našeg grada u Aranđelovcu, pa se nadamo da će i u budućnosti predstavljati svoje rodno Užice i gimnaziju u pravom svetlu.
Ognjen Popović, učenik odeljenja IVr, alumnista Flex programa, održao je u ponedeljak 18.09.2023. prezentaciju o Flex programu Vlade Sjedinjenih Američkih Država koji u U Republici Srbiji postoji od 2015. Učenici odeljenja II5, II6, II1, IIr, I1, I2, IVr stekli su potrebne informacije, znanja i veštine koje se odnose na navedeni program. Ognjen Popović je govorio o programu, proceduri prijave i potrebnim uslovima, nastavnom procesu u Americi, o organizaciji smeštaja i ...(opširnije)
Danas, 15. septembra 2023. godine obeležavamo Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koji je ustanovljen pre tri godine kao državni praznik Republike Srbije i Republike Srpske.
Zastava je najvažniji simbol svake države, a naše okupljanje pod jednom zastavom, crveno-plavo-belom, označava i jedinstvo srpskog naroda u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, a označava i zajedničko sećanje na dogadjaj koji je utemeljio državu srpskog naroda pre 105 godina.
Na današnji dan, 15. septembra 1918.
...(opširnije)