U utorak 12. maja u 20 časova u Narodnom pozorištu u Užicu biće izvedena predstava iznenađenja kao poklon ljubiteljima dobre komedije.
Cena ulaznice je 150 dinara, prava poklonska, a za učenike gimnazije - ljubitelje ove vrste umetnosti, po starom dobrom običaju, karte su besplatne kao i svi komadi u izvodbi ansambla užičkog pozorišta u okviru saradnje kulturne ustanove i lista "Gimnazijalac".
Zainteresovani svoje ime i prezime mogu poslati na e - mail: uzickigimnazijalac@gmail.com
U okviru Spomen-kompleksa Kadinjača, danas je održana ceremonija kojom je obeležena 82. godišnjica Bitke na Kadinjači. Po tradiciji, naši učenici su bili prisutni kako bi odali poštu poginulim borcima u bici na Kadinjači nakon koje je, 29. novembra 1941. godine, prestala da postoji Užička republika. ...(opširnije)
Danas su đaci naše škole bili u poseti OŠ „Aleksa Devojić” Sevojno, IO Krvavci. Tom prilikom donirali su knjige njihovoj školskoj biblioteci. Ugostili su ih direktorka škole i učiteljica Ljiljana Veizović sa učenicima trećeg razreda, koji su pripremili prigodan program. Sa učenicima su išli profesor Slavko Marković i profesor Igor Marjanović. ...(opširnije)