Početak nove školske godine

1.septembar... Gimnazija... konačno smo se vratili u školske klupe... Lep osecaj... vreva ispred škole, nova lica, kreće nova generacija gimnazijalaca. Neki novi klinci kreću u osvajanje sveta odraslih i ispisivanje novih stranica života. Ove godine u našu školu došlo je osam odeljenja prve godine. Upisana su tri odeljenja jezičkog smera, tri odeljenja matematičkog smera, sportsko i računarko odeljenje. Iz generacije u generaciju interesovanje za računarskim smerom je sve veće. U prvim nedeljama septembra prvaci se navikavaju na novo okruženje, profesore, način rada ali i društvo. Kao i svaka promena ni dolazak u srednju školu nije lak i baš zato su tu profesori da im pomognu da se snađu i lakše prilagode. U početku su uvek pomešana osećanja, učenici dolaze sa raznim predrasudama i strahovima ali i puni entuzijazma i želje za sticanjem novih znanja. Pitanje sa kojim se većina gimnazijalaca susrela na početku školovanja je “Da li sam pogresio u odabiru škole? “, ali zaista mislim da već u toku prve godine svi shvatimo da je to bio baš pravi izbor za nas I da bi opet ponovo isto birali. Prijateljstva, uspomene, dani provedeni u ovoj školi ostaju u lepom sećanju celog života. Iz razgovora sa prvacima zaključili smo da su se za sada zaista lepo snašli I da su zadovoljni , a to je naravno I najbitnije.

DSD projekat

Imali smo čast da u našoj školi 20. marta ugostimo Birgit Šojrer, koordinatorku DSD projekta tj. ispita za nemački jezik. Danas je održan usmeni deo ovog ispita, a pismeni je bio 9. marta 2023. godine. U okviru DSD projekta nalazi se 25 škola u kojima se uči nemački jezik, a polaganjem ovog ispita učenici dostižu visok funkcionalni nivo učenja drugog stranog jezika. Naša škola je u ovom projektu još od ...(opširnije)

 
Turnir u fudbalu

U ponedeljak, 20. marta 2023. godine počeo je tradicionalni memorijani turnir u malom fudbalu „Ljubomir Ljube Obrenović”. Turnir se održava u znak sećanja na bivšeg učenika Ljubomira Obrenovića, a pod pokroviteljstvom porodice Obrenović koja već godinama za najbolje učesnike turnira obezbeđuje prigodne poklone. U organizaciju turnira su uključeni učenici naše škole, aktiv profesora fizičkog vaspitanja, profesorka fizike Snežana Jevđović i bliski prijatelji porodice Obrenović. Učesnicima želimo puno uspeha tokom takmičenja ...(opširnije)