LAZAR KOSTIĆ PRVI U EVROPI I TREĆI NA SVETU

U Užicu već čitavu deceniju postoji Sportski bilijar klub „Masse”, koji broji blizu 25 članova svih uzrasta, koji se uspešno nadmeću na državnim i međunarodnim takmičenjima. Među njima se posebno izdvajaju Lazar Kostić, učenik naše škole (odeljenje II5), i Ljubiša Vranešević, njegov trener, aktivni igrač i profesor Užičke gimnazije.

Lazar je već tri godine zaredom juniorski prvak Srbije. Na Evropskom prvenstvu za juniore do 17 godina, koje je održano u Petriču u Bugarskoj od 27. jula do 3. avgusta ove godine, Lazar je bio kapiten reprezentacije Srbije i, u konkurenciji 56 igrača, osvojio је prvo mesto i titulu prvaka Evrope. Lazareva zlatna medalja ujedno je i prva zlatna medalja za Srbiju na juniorskim evropskim prvenstvima. Titulom prvaka Evrope direktno se plasirao na Svetsko prvenstvo u bilijaru za juniore do 17 godina koje je održano 18–21. novembra u San Huanu, u Portoriku.

Izuzetnu sezonu Lazar je krunisao osvajanjem trećeg mesta i bronzane medalje na ovom svetskom prvenstvu, čime se upisao u istoriju bilijara u Srbiji kao prvi srpski takmičar koji je osvojio medalju na svetskim prvenstvima. Lazar je u Portoriku nastupao u disciplini „devetka” (9 ball), u kojoj su se takmičila 32 igrača iz svih delova planete.

Čestitamo Lazaru i njegovom treneru Ljubiši Vraneševiću na sjajnom uspehu! Očekujemo još ovakvih medalja!

DSD projekat

Imali smo čast da u našoj školi 20. marta ugostimo Birgit Šojrer, koordinatorku DSD projekta tj. ispita za nemački jezik. Danas je održan usmeni deo ovog ispita, a pismeni je bio 9. marta 2023. godine. U okviru DSD projekta nalazi se 25 škola u kojima se uči nemački jezik, a polaganjem ovog ispita učenici dostižu visok funkcionalni nivo učenja drugog stranog jezika. Naša škola je u ovom projektu još od ...(opširnije)

 
Turnir u fudbalu

U ponedeljak, 20. marta 2023. godine počeo je tradicionalni memorijani turnir u malom fudbalu „Ljubomir Ljube Obrenović”. Turnir se održava u znak sećanja na bivšeg učenika Ljubomira Obrenovića, a pod pokroviteljstvom porodice Obrenović koja već godinama za najbolje učesnike turnira obezbeđuje prigodne poklone. U organizaciju turnira su uključeni učenici naše škole, aktiv profesora fizičkog vaspitanja, profesorka fizike Snežana Jevđović i bliski prijatelji porodice Obrenović. Učesnicima želimo puno uspeha tokom takmičenja ...(opširnije)