Dodela diploma najboljima

Zar nije zadovoljstvo učiti i ponovo učiti? Konfučije je bio ovakvog mišljenja, ali i naši gimnazijalci slede misli velikog kineskog filozofa.
U petak 13.6.2014. sa početkom u 18 časova u Svečanoj Sali Užičke gimnazije, najboljima su dodeljene nagrade za velika dostignuća tokom tekuće školske godine i školovanja. U prijatnoj atmosferi, najvrednijim maturantima su uručene specijalne diplome za izuzetnu posvećenost određenom predmetu. Bilo da je to jezik, umetnost ili nauka. Pobednici na republičkim takmičarima sa svojim mentorima, profesorima i nosioci ,,Vukove diplome’’ ponosno su primali nagrade škole i fondacija i pozirali pred kamerama užičkih televizija i naše redakcije.
Ipak među svim tim uspešnim imenima, dve osobe dobro poznate celoj školi, zaslužuju posebnu pažnju. To su, znamo svi Nikola Janković i Milica Ješić.
Nikola, tek svršeni maturant, učenik IV4, pobednik je na 13. po redu Svetskoj olimpijadi u znanju ruskog jezika, održanoj u Moskvi od 6. do 11. juna. Ispraćen dugotrajnim ovacijama, zahvalio se svima na podršci. Govorio je o ulozi gimnazijskog obrazovanja i o svim prednostima zbog kojih budući srednjoškolci treba da upišu najstariju užičku školu. Ujedno, ovo je i najbolji rezultat naše školi u istoriji. Imamo svetskog šampiona!
Zatim se na bini pojavila Milica Ješić, đak generacije školske 2013/2014. godine. Maturantkinja iz IV6, pobednica je na mnogobrojnim matematičkim turnirima, osvajač republičkih takmičenja iz prirodnih nauka, dobitnica više stipendija, jednostavno rečeno – nova nada Srbije. Povrh svega nabrojanog, uspešna je plivačica. U superlativu je govorila o našoj školi, baš kao i Nikola. Sećanje na period života proveden u nekadašnjoj ,,Užičkoj realki’’, zauvek će za nju predstavljati najlepše dane školovanje, ma gde ona bila. A, ovakvi kao Nikola i Milica odu daleko. U nove pobede.
Užička gimnazija ove godine slavi jubilej, 175 godina od osnivanja. Ovo je najbolji pokazatelj da naša škola ima čime da se diči u budućnosti.
Svim učenicima, profesorima i zaposlenima u školi, redakcija Gimnazijalca čestita završetak još jedne uspešne školske godine. Uz želju da i naredne budu ovako berićetne.

Svetski dan osoba sa Daunovim sindromom

Učenice Užičke gimnazije ponovo su pokazale svoje znanje, veštine, humanost i dobrotu. Na inicijativu i ideju profesorke engleskog jezika, Danke Kovačević, učenice odeljenja III3 (Iva Ilić, Milijana Vulović, Nadežda Penezić, Nikolina Melentijević, Anja Grbović, Sara Piplović, Lea Knežević) i učenice odeljenja III1 (Marija Kostić, Ana Kovačević, Jelena Stanojčić, Kristina Milčanović, Anja Vujović, Mina Nenadić, Dunja Kostić, Teodora Todorić, Valentina Petronijević) zajedno su sa učenicima iz Osnovne škole „Miodrag V. Matić” ...(opširnije)

 
DSD projekat

Imali smo čast da u našoj školi 20. marta ugostimo Birgit Šojrer, koordinatorku DSD projekta tj. ispita za nemački jezik. Danas je održan usmeni deo ovog ispita, a pismeni je bio 9. marta 2023. godine. U okviru DSD projekta nalazi se 25 škola u kojima se uči nemački jezik, a polaganjem ovog ispita učenici dostižu visok funkcionalni nivo učenja drugog stranog jezika. Naša škola je u ovom projektu još od ...(opširnije)

AKTUELNE VESTI
  Pravoslavna crkva slavi danas Sretenje Gospodnje

  Ljubav iznad svega

  Koliko danas ima ovakvih profesora?

  UŽIVO: GIMNAZIJALAC NA KONCERTU TONIJA CETINSKOG

  Umetnost nije nikada završena – samo je napuštena

  Malo poučne geografije i van redovnih časova...

  Repertoar bioskopa Art od 12. do 18. februara

  Planinarenje – pravi način da ostanete u odličnoj kondiciji

  Čuveni putopisi Isidore Sekulić - "Pisma iz Norveške" u Laguninom izdanju

  Predavanje prvaka o značaju ozonskog omotača na časovima biologije

  Da se zna ko je fudbalski gazda Madrida. Atletiko deklasirao Real sa 4:0 i uzdrmao vrh tabele

  Lepote Srbije

  Urednici Gimnazijalca u svom omiljenom kabinetu...

  Bliži se koncert Tonija Cetinskog u Užicu

  Kako mladi koriste slobodno vreme?

  Kuturni kutak

  Košarkaši užičke Slobode ređaju poraze

  Interesantan program Narodnog pozorišta u Užicu za februar 2015. godine

  Novak Ðoković - australijski vladar

  Pogled sa gimnazijskog prozora

  ''Čorba od kanarinca'' najbolje rešenje za izlazak petkom

  Marčelo u Gradskom kulturnom centru

  Repertoar Gradskog kulturnog centra za naredni period

  Setimo se da je 27. januar - Savindan

  Pun Sava centar na ''Gorčilovoj'' premijeri

  Počeo 8. filmski festival Kustendorf

  Repertoar bioskopa ''Art'' od 22. do 28. januara

  I u jeku terorističkih napada, humanitarci doprinose pozitivno ovome svetu

  Napustio nas je veliki Kemal Monteno...

  Kulturni kutak


4 5 6 [7] 8 9 10
Prva   Prethodna    Sledeća   Poslednja